Laulasmaa saunakeskus

Laulasmaal on kõige uuemad saunad!

Head külastajad,

2015. aasta augustis renoveerisime põhjalikult vee- ja saunakeskuse. Augustis sai uue sisu puuküttega välisaun ja sanaarium, oktoobri alguses valmis käbisaun, aroomisaun, mereline aurusaun ja soola-aurusaun ning Jaapani vann, lisaks avasime ka veekeskuse kohviku ja juuksuri.

TERE TULEMAST JA HÜVA LEILI!

 

Saunade tutvustus

VÄLISAUN
Kõrgema temperatuuriga (+90˚C) ja keskmise õhuniiskusega leilisaun. Mõnus ja elamusi pakkuv puudega köetav välisaun täidab ka kõige suurema saunasõbra unistused. Peale saunatamist on võimalus mõnusalt päikese käes peesitada või hüpata karastavasse välibasseini. Välisauna pääseb mugavalt otse Veekeskusest.

KÄBISAUN
Kõrge temperatuuri (kuni 95°) ning keskmise õhuniiskusega saun, mis on eelkõige mõeldud tugevaks higistamiseks. Igale laval käimisele peaks järgnema jahutamine külma veega. Soovitav saunatamise kestvus kuni 10 min.

Sisekujunduses on võtmeelemendiks naturaalsed Laulasmaa männikäbid.

AROOMISAUN
+75˚C on täpselt paras temperatuur, et lõõgastuda aromaatses Soome saunas. Saun sobib hästi lõõgastumiseks, organismi vastupanu tugevdamiseks ja hingamisteede haiguste leevendamiseks. Soovitav saunatamise kestvus kuni 20 min.

Madalama temperatuuri ja õhuniiskusega saunas on kasutatud naturaalset tammepuitu.

MERELINE AROOMISAUN
Madal temperatuur (kuni 60°) ning 100%-lise õhuniiskusuega saun sobib suurepäraselt hingamisteede vaevuste (bronhiit, köha, häälekähedus, astma, külmetus) ning erinevate nahaprobleemide (psoriaas, allergilised lööbed, nahakuivus ja ketendamine) korral. Merelise kontsentratsiooniga soolaaur ja niiske kuumus puhastavad intensiivselt nahka ning muudavad selle pehmeks ja siidiseks. Soovitav saunatamise kestvus kuni 20 min.

SOOLA-AURUSAUN
Madala temperatuuri (kuni 45°) ja kõrge õhuniiskusega aurusaunasas hõõrutakse kogu keha tervendava soolaseguga. Masseerivate liigutustega hõõrutakse sool nahale, hoitakse seda 5-10 minutit, seejärel pestakse. Soe aur avab naha poorid, soolaga ülehõõrumine mõjub nahale kooriva hooldusena ja saunast väljudes tundub nahk tõeliselt siidine. Soolal on puhastav ning antibakteriaalne toime. Soovitav saunatamise kestvus kuni 12 minutit.

SANAARIUM
Sanaarium on täiuslik kombinatsioon auru- ja leilisauna kooslusest. Saun on mõõduka kuumuse (45-50˚C) ja niiskusega (umbes 50% õhuniiskus). Meeldiva aroomiga saunas on hea mõnikümmend minutit lihtsalt lõõgastuda.

JAAPANI VANN
Kuuma veega (+41˚C) täidetud Jaapani vann on parim viis põhjamaise külma vastu. See on ideaalne paik lõõgastumiseks ja külma joogi nautimiseks. Enne Jaapani vanni kasutust on soovitav harjutada keha kõrgema veeteperatuuriga kuuma dušši all. Vannis oleku soovituslik aeg on 10 minutit. Peale vanni püsib saadud soojus kehas veel pikalt ning annab erilise mõnutunde.

SOOJENDUSEGA LAMAMISTOOLID
Poollamavas asendis puhkekohad on ideaalsed peale sauna või basseini külastust. Koht, kus nautida veekeskuse baaris pakutavat joogi valikut.